Technologia może być przyjazna, wiedza sprawdzona, a zwiedzanie wystaw może być wciągającą rozrywką. I o to chodzi w naszym serwisie. Polujący na rarytasy i czyhający na perły dizajnu, po dołączeniu, będą mogli zaglądać na backstage powstawania naszych projektów i jako pierwsi zobaczą nasze Wystawy Pudełkowe.
Koniec z barierami. Tworzymy cyfrowy serwis Dizajn na wynos, który zabierze użytkowników w świat dobrego dizajnu i umożliwi zwiedzanie wystaw, kiedy chcemy i gdzie chcemy.
Wyjątkowe przedmioty, intrygujące opowieści, ciekawe konteksty, animowane filmy, podcasty i cyfrowe katalogi oraz wysokiej jakości oprowadzenia 360 stopni, po wystawach stworzonych specjalnie w cyfrowym studio w wersji 3D, będą dostępne na jedno kliknięcie myszą.
Nasza społeczność, zbudowana wokół serwisu Dizajn na wynos, wspólnymi działaniami może nadać społeczny sens naszej pasji kolekcjonowania. Chodzi o to, by żadne perły i rarytasy polskiego dizajnu, z powodu niewiedzy, nie trafiały już na śmietniki.
Czy wiecie, że w związku z pandemią o ponad 57% mniej odbiorców mogło skorzystać z oferty instytucji wystawienniczych? Niektóre muzea były nieczynne nawet 6 miesięcy. Tworząc nasz serwis – Dizajn na wynos – postawiliśmy sobie główny cel: kultura ma być dostępna, dla wszystkich i na co dzień, i ma niwelować wszelkie ograniczenia:
Fundacja Bochińskich jest organizacją non-profit, której celem statutowym jest promocja wzornictwa przemysłowego oraz polskiej myśli projektowej, działającą pod nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Chcemy, by każdy miał szeroki dostęp do dóbr kultury i sztuki, rozwijał zawodowo i prywatnie swoją kreatywność oraz wrażliwość.
historyczka sztuki, specjalistka prognozowania trendów stylistycznych, autorka bestsellera “Zacznij kochać dizajn”, kolekcjonerka dizajnu zza żelaznej kurtyny, była prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
matematyk, lider transformacji technologii informacyjnych, dyrektor projektów Nokia, doradca Bell Labs, były prezes organizacji non-profit w obszarze rozwoju i edukacji.
historyczka sztuki, doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni, kuratorka wystaw, autorka publikacji, pasjonatka architektury nowoczesnej i dizajnu.
koordynator projektów: wystaw i koncertów, menedżer kultury, student kulturoznawstwa UG, specjalizacja kultura audiowizualna, biegły w technologiach cyfrowych.
Wspólne działania mogą uchronić niejeden doskonale zaprojektowany przedmiot codziennego użytku przed bezpowrotnym zniszczeniem. Promocja polskiego dizajnu jest dla nas ważna, w grupie siła!