Aktualności

Autor: F.Bo

Otworzyliśmy studio w PPNT!

Możecie wpaść i pogadać z nami przy kawie. Albo poczytać o dizajnie lub dać się zaprosić na wystawę pudełkową, bo właśnie wstawiliśmy do studia “Blisko” kuratorki Anny Siedleckiej. W sąsiedztwie z Centrum Nauki Experyment usiądziecie w pięknie zaprojektowanym (i wygodnym!) fotelu i wypijecie z nami kawę zaparzoną przez profesjonalnego baristę – w każdy poniedziałek i piątek (14:00 – 17:00) oraz w wybrane soboty. A gdyby to nie było wystarczającą zachętą – odwiedzają nas też psy – Gutek i Puszek, które dzielnie angażują się w działalność PR-ową i pilnują, by nikt nie przeoczył naszego studia.
Autor: F.Bo
01.03-30.03

Harmonogram otwarcia studia F.Bo / PPNT Gdynia

Odwiedź nasze nowo otwarte studio w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym! Jesteśmy dla was otwarci w każdy poniedziałek i piątek od godz. 14:00 do 17:00 oraz w sobotę 11/03/23 od 10:00 do 16:00. Zapraszamy na gorącą kawę, oprowadzanie po wystawie i relaks w czytelni! Do zobaczenia! *Harmonogram otwarcia studia aktualizowany co miesiąc
Autor: F.Bo
14.10
14.10

Poznaj serwis Dizajn na wynos!

Czym jest Dizajn na wynos? To nie lada gratka dla ludzi związanych ze sztuką, ale nie tylko. Wszystkie wystawy i przedmioty zostały dokładnie zeskanowane w widoku 3D. Zespół Beaty Bochińskiej przygotował też podkasty, filmy, ciekawostki, opisy, kuratorskie komentarze i miejsce na Wasze dyskusje. Wybierz wystawę, sposób zwiedzania i baw się dobrze!
Autor: F.Bo

Wystawy Dizajn na wynos zobaczyło prawie 17 tysięcy osób!

Jesienią zeszłego roku wzięliśmy udział w Bydgoskich Dniach Projektowych, a Beata Bochińska została zaproszona do roli kuratorki tego wydarzenia. Dziś już wiemy, że nasze wystawy: „RóżniMy” Agnieszki Stanasiuk, „Blisko” Anny Siedleckiej i „Grę Towarzyską” Katarzyny Hodurek-Kiek zobaczyło prawie 17 tysięcy osób! Dziękujemy!
Autor: Młyny Rothera
14-16.10
14-16.10

Młyny Rothera: pierwszy w Polsce hackhaton projektowy

W Młynach Rothera trwa wielkie odliczanie do pierwszej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, które odbędą się w dniach 14-15-16 października 2022 r. To wydarzenie, które Młyny organizują we współpracy z Fundacją Bochińskich. Hasłem tegorocznej edycji jest wymiana – m.in. umiejętności, opinii i pomysłów. Na uczestników czekają wystawy, warsztaty oraz… pierwszy w Polsce hackhaton projektowy poświęcony polskiemu wzornictwu. Bydgoszcz Design Challenge to konkurs dla kreatywnych humanistów, którego pomysłodawczynią jest Szwedka z bydgoskimi korzeniami. Saga Gardevärn na co dzień produkuje wydarzenia TEDx oraz konferencje dla zespołu badawczo-innowacyjnego Spotify, a tym razem będzie czuwała nad zmaganiami kreatywnych humanistów w Młynach Rothera. Rejestracja trwa, uczestnicy mogą się zgłaszać do 13. października!
Autor: Młyny Rothera
14-16.10.2022
14-16.10.2022

Zapraszamy na Bydgoskie Dni Projektowe 14-16 października

Bydgoskie Dni Projektowe to nowy miejski festiwal z dizajnem w roli głównej, którego organizatorem są Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich, a kuratorką – Beata Bochińska, była prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i autorka bestsellera “Zacznij kochać dizajn”.