Aktualności

Nowy
Autor: F.Bo
27.04.23
27.04.23

Rozmowa przy pełnej sali

Za nami pierwsze spotkanie z polskim designem w ramach tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days, a w nim: prowadząca Beata Bochińska oraz gość Patryk Hardziej znany grafik i wydawca książek o dawnym polskim projektowaniu graficznym. Rozmawialiśmy o potrzebie dokumentowania przeszłości i projektowania przyszłości, o tym, czy Patryk uczy studentów i studentki jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy i czy kreatywność jest czymś do zastąpienia. Beata przekazała Patrykowi ręcznik frotte, pochodzący z kolekcji fundacji, z kultowym znakiem graficznym CPN. W zamian Patryk zrewanżował się pięknie wydaną książką o polskim grafiku Romanie Duszku. Dziękujemy Centrum Designu w Gdyni za zaproszenie do współorganizowania ciekawej rozmowy. Kolejna już na jesieni.
Autor: F.Bo
01.05-31.05

Godziny otwarcia studia F.Bo / PPNT Gdynia

Odwiedź nas w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Otwieramy dla Was nasze studio w każdy poniedziałek i piątek od godz. 14:00 do 17:00 oraz w sobotę 20/05/23 od 10:00 do 16:00. Specjalnie dla Was parzymy gorącą kawę, oprowadzimy po wystawie, udostępnimy publikacje w naszej czytelni. Wpadnijcie zrelaksować się z dizajnem w tle. Szczęściarze mogą trafić na Beatę i Jarka, a wtedy, uprzedzamy, trudno będzie wyjść. Zapraszamy. Do zobaczenia! *Harmonogram otwarcia studia aktualizowany co miesiąc
Autor: F.Bo
14.10
14.10

Dizajn na wynos już w sieci

Czym jest Dizajn na wynos? To nie lada gratka dla miłośników dobrego wzornictwa. Wszystkie nasze wystawy i przedmioty zostały dokładnie zeskanowane w widoku 3D i udostępnione w cyfrowym serwisie. Zespół Beaty Bochińskiej przygotował też podcasty, filmy, ciekawostki, opisy kuratorskie oraz liczne multimedia na temat obiektów i polskich projektantów. Pracowało przy tym projekcie kilkadziesiąt utalentowanych osób. Wybierz wystawę, sposób zwiedzania i baw się dobrze, a wszystko na własnej sofie!
Autor: F.Bo

Wystawy „Dizajn na wynos” zobaczyło niemalże 17 tysięcy osób!

Jesienią zeszłego roku nasza fundacja, jako partner strategiczny i realizator wydarzeń, współtworzyła pierwsze Bydgoskie Dni Projektowe, których organizatorem są Młyny Rothera. Beata Bochińska została zaproszona do roli kuratorki tego wydarzenia. Dziś już wiemy, że nasze wystawy: „RóżniMy” Agnieszki Stanasiuk, „Blisko” Anny Siedleckiej i „Grę Towarzyską” Katarzyny Hodurek-Kiek, które przygotowaliśmy specjalnie na ten festiwal, zobaczyło prawie 17 tysięcy osób w wersji fizycznej i cyfrowej! Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym!
Autor: F.Bo

Nowe studio Fundacji Bochińskich

Możecie wpaść i pogadać z nami przy kawie. Poczytać o dizajnie w naszej czytelni, gdzie Beata udostępniła gromadzony latami zbiór książek i publikacji lub możecie dać się zaprosić na wystawę pudełkową, bo właśnie wstawiliśmy do studia wystawę “Blisko” kuratorki Anny Siedleckiej. W sąsiedztwie Centrum Nauki Experyment możecie wygodnie rozsiąść się w jednym z pięknie zaprojektowanych foteli i wypijecie z nami kawę zaparzoną przez profesjonalnego baristę – w każdy poniedziałek i piątek między 14:00 – 17:00 oraz w wybrane soboty. Na zachętę powiemy, że często można spotkać przy pracy Beatę i Jarka, którzy z przyjemnością zamienią z gośćmi nie tylko kilka słów.
Autor: Młyny Rothera
14-16.10
14-16.10

Młyny Rothera: pierwszy w Polsce hackhaton projektowy

W Młynach Rothera trwa wielkie odliczanie do pierwszej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, które odbędą się w dniach 14-15-16 października 2022 r. To wydarzenie, które Młyny organizują we współpracy z Fundacją Bochińskich. Hasłem tegorocznej edycji jest wymiana – m.in. umiejętności, opinii i pomysłów. Na uczestników czekają wystawy, warsztaty oraz… pierwszy w Polsce hackhaton projektowy poświęcony polskiemu wzornictwu. Bydgoszcz Design Challenge to konkurs dla kreatywnych humanistów, którego pomysłodawczynią jest Szwedka z bydgoskimi korzeniami. Saga Gardevärn na co dzień produkuje wydarzenia TEDx oraz konferencje dla zespołu badawczo-innowacyjnego Spotify, a tym razem będzie czuwała nad zmaganiami kreatywnych humanistów w Młynach Rothera. Rejestracja trwa, uczestnicy mogą się zgłaszać do 13. października!
Autor: Młyny Rothera
14-16.10.2022
14-16.10.2022

Zapraszamy na Bydgoskie Dni Projektowe 14-16 października

Bydgoskie Dni Projektowe to nowy miejski festiwal z dizajnem w roli głównej, którego organizatorem są Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich, a kuratorką – Beata Bochińska, była prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i autorka bestsellera “Zacznij kochać dizajn”.