Aktualności

Nowy
Autor: Młyny Rothera
14-16.10
14-16.10

Młyny Rothera: pierwszy w Polsce hackhaton projektowy

W Młynach Rothera trwa wielkie odliczanie do pierwszej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, które odbędą się w dniach 14-15-16 października 2022 r. To wydarzenie, które Młyny organizują we współpracy z Fundacją Bochińskich. Hasłem tegorocznej edycji jest wymiana – m.in. umiejętności, opinii i pomysłów. Na uczestników czekają wystawy, warsztaty oraz… pierwszy w Polsce hackhaton projektowy poświęcony polskiemu wzornictwu. Bydgoszcz Design Challenge to konkurs dla kreatywnych humanistów, którego pomysłodawczynią jest Szwedka z bydgoskimi korzeniami. Saga Gardevärn na co dzień produkuje wydarzenia TEDx oraz konferencje dla zespołu badawczo-innowacyjnego Spotify, a tym razem będzie czuwała nad zmaganiami kreatywnych humanistów w Młynach Rothera. Rejestracja trwa, uczestnicy mogą się zgłaszać do 13. października!
Nowy
Autor: F.Bo
14.10.2022
14.10.2022

Dizajn na wynos. Startujemy!

Nadszedł ten czas, by podzielić się dobrą nowiną. Oficjalny start Dizajnu na wynos uważamy za rozpoczęty. Czym jest nasz nowy projekt? Dizajn na wynos to nie lada gratka dla ludzi związanych ze sztuką, ale nie tylko. Wszystkie wystawy i przedmioty zostały dokładnie zeskanowane w widoku 3D. Zespół Beaty Bochińskiej przygotował też podkasty, filmy, ciekawostki, opisy, kuratorskie komentarze i miejsce na Wasze dyskusje. Wybierz wystawę, sposób zwiedzania i baw się dobrze!
Nowy
Autor: Młyny Rothera
14-16.10.2022
14-16.10.2022

Zapraszamy na Bydgoskie Dni Projektowe 14-16 października

Bydgoskie Dni Projektowe to nowy miejski festiwal z dizajnem w roli głównej, którego organizatorem są Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich, a kuratorką – Beata Bochińska, była prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i autorka bestsellera “Zacznij kochać dizajn”.