Aktualności

Nowy
Fundacja Bochińskich
30.11.23
30.11.23

Pieniądze versus idee, czyli jak przekonać klienta do zrównoważonego projektu?

Pod koniec listopada odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkanie z polskim designem”. Tym razem Beata Bochińska rozmawiała z twórcami Grynasz Studio, czyli Martą Niemywską-Grynasz oraz Dawidem Grynaszem o tym, jak przekonać klienta do zrównoważonego projektu. Spotkanie organizowane przez Gdynia Design Days we współpracy z Fundacją Bochińskich.
Fundacja Bochińskich

Wydaj katalog Ćmielowa!

Porcelana ćmielowska jest niezwykle kruchym dziedzictwem materialnym, którego z roku na rok jest coraz mniej. Dlatego utworzyliśmy zbiórkę na Patronite, której celem jest uzbieranie środków na wydanie katalogu porcelany „Ćmielów – przewodnik po fasonach cz.1”. Wydany w kieszonkowej formie, posłuży jako przewodnik po fasonach każdej zainteresowanej tematem osobie. Wydamy go w zeszytowej formie, aby łatwiej było schować egzemplarz do kieszeni lub torebki i korzystać z niego podczas buszowania na targach i jarmarkach. Pomóż w wydaniu pierwszego od niemal stu lat katalogu porcelany ćmielowskiej!
Fundacja Bochińskich
06-08.10.2023
06-08.10.2023

Weź udział w spotkaniach Beaty i Jarka Bochińskich

Podczas Bydgoskich Dni Projektowych 2023 założyciele Fundacji Bochińskich przeprowadzą nie jedno, nie dwa, ale… aż trzy spotkania z wyjątkowymi gośćmi i gościniami festiwalu! Na zaproszenie Beaty Bochińskiej w festiwalu wezmą udział m.in. Olo Walicki, Małgorzata Minta, Beata Palikot-Borowska oraz Konrad Kulczyński. Weekend 06-08.10.23 będzie niepowtarzalną okazją, by usłyszeć i włączyć się w dialog z ekspertami i ekspertkami. Kliknij i dowiedz się więcej.
Fundacja Bochińskich
06-08.10.2023
06-08.10.2023

Program festiwalu – Bydgoskie Dni Projektowe 2023

Drugie Bydgoskie Dni Projektowe: dla niektórych kolejna impreza w kalendarzu wydarzeń kulturalnych, dla innych – celebracja estetyki i twórczości. Dla kuratorki festiwalu, poświęconego dobremu projektowaniu, to szansa na wskazanie azymutu, drogi rozwoju dla dyscypliny, która ma największy wpływ na nasze codzienne życie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają cię podczas tegorocznej edycji!
Autor: F.Bo
01.07-09.07.2023
01.07-09.07.2023

F.Bo na Gdynia Design Days 1-9 lipca 2023

Wystawy, warsztaty, spotkania twarzą w twarz i możliwość rozmowy z fundatorami Beatą i Jarkiem Bochińskimi oraz z młodymi entuzjastami dizajnu działającymi na co dzień w fundacji. Przed nami tydzień pełen dobrej energii. My o gustach nie tylko dyskutujemy, my projektujemy wyobraźnię! Zapraszamy przez cały czas trwania festiwalu, a szczególnie na godziny kuratorskie (01/07, 13:00 – 15:00), kiedy to Ania Siedlecka – kuratorka „Blisko” osobiście oprowadzi was po wystawie.
Autor: F.Bo
27.04.23
27.04.23

Rozmowa przy pełnej sali

Za nami pierwsze spotkanie z polskim designem w ramach tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days, a w nim: prowadząca Beata Bochińska oraz gość Patryk Hardziej znany grafik i wydawca książek o dawnym polskim projektowaniu graficznym. Rozmawialiśmy o potrzebie dokumentowania przeszłości i projektowania przyszłości, o tym, czy Patryk uczy studentów i studentki jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy i czy kreatywność jest czymś do zastąpienia. Beata przekazała Patrykowi ręcznik frotte, pochodzący z kolekcji fundacji, z kultowym znakiem graficznym CPN. W zamian Patryk zrewanżował się pięknie wydaną książką o polskim grafiku Romanie Duszku. Dziękujemy Centrum Designu w Gdyni za zaproszenie do współorganizowania ciekawej rozmowy. Kolejna już na jesieni.
Autor: F.Bo, Młyny Rothera
06-08.10.23
06-08.10.23

BDP 2023

Bydgoszcz ponownie na trzy dni stanie się stolicą polskiego dizajnu! Po sukcesie zeszłorocznej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, nadszedł czas na kontynuację. W dniach 6-8 października Młyny Rothera ponownie zaproszą miłośniczki i miłośników dizajnu na festiwalowe wydarzenia. Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska, wieloletnia prezeska kultowego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, a partnerem strategicznym wydarzenia jest Fundacja Bochińskich.
Autor: F.Bo

Nowe studio Fundacji Bochińskich

Możecie wpaść i pogadać z nami przy kawie. Poczytać o dizajnie w naszej czytelni, gdzie Beata udostępniła gromadzony latami zbiór książek i publikacji lub możecie dać się zaprosić na wystawę pudełkową, bo właśnie wstawiliśmy do studia wystawę “Blisko” kuratorki Anny Siedleckiej. W sąsiedztwie Centrum Nauki Experyment możecie wygodnie rozsiąść się w jednym z pięknie zaprojektowanych foteli i wypijecie z nami kawę zaparzoną przez profesjonalnego baristę – w każdy poniedziałek i piątek między 14:00 – 17:00 oraz w wybrane soboty. Na zachętę powiemy, że często można spotkać przy pracy Beatę i Jarka, którzy z przyjemnością zamienią z gośćmi nie tylko kilka słów.
Autor: F.Bo

Godziny otwarcia studia F.Bo / PPNT Gdynia

Odwiedź nas w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Otwieramy dla Was nasze studio w każdy poniedziałek i piątek od godz. 14:00 do 17:00 oraz w sobotę 16.12 od 10:00 do 16:00. Specjalnie dla Was parzymy gorącą kawę, oprowadzimy po wystawie, udostępnimy publikacje w naszej czytelni. Wpadnijcie zrelaksować się z dizajnem w tle. Szczęściarze mogą trafić na Beatę i Jarka, a wtedy, uprzedzamy, trudno będzie wyjść. Do zobaczenia! *Harmonogram otwarcia studia aktualizowany co miesiąc
Autor: F.Bo
14.10
14.10

Dizajn na wynos już w sieci

Czym jest Dizajn na wynos? To nie lada gratka dla miłośników dobrego wzornictwa. Wszystkie nasze wystawy i przedmioty zostały dokładnie zeskanowane w widoku 3D i udostępnione w cyfrowym serwisie. Zespół Beaty Bochińskiej przygotował też podcasty, filmy, ciekawostki, opisy kuratorskie oraz liczne multimedia na temat obiektów i polskich projektantów. Pracowało przy tym projekcie kilkadziesiąt utalentowanych osób. Wybierz wystawę, sposób zwiedzania i baw się dobrze, a wszystko na własnej sofie!
Autor: F.Bo

Wystawy „Dizajn na wynos” zobaczyło niemalże 17 tysięcy osób!

Jesienią zeszłego roku nasza fundacja, jako partner strategiczny i realizator wydarzeń, współtworzyła pierwsze Bydgoskie Dni Projektowe, których organizatorem są Młyny Rothera. Beata Bochińska została zaproszona do roli kuratorki tego wydarzenia. Dziś już wiemy, że nasze wystawy: „RóżniMy” Agnieszki Stanasiuk, „Blisko” Anny Siedleckiej i „Grę Towarzyską” Katarzyny Hodurek-Kiek, które przygotowaliśmy specjalnie na ten festiwal, zobaczyło prawie 17 tysięcy osób w wersji fizycznej i cyfrowej! Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym!
Autor: Młyny Rothera
14-16.10
14-16.10

Młyny Rothera: pierwszy w Polsce hackhaton projektowy

W Młynach Rothera trwa wielkie odliczanie do pierwszej edycji Bydgoskich Dni Projektowych, które odbędą się w dniach 14-15-16 października 2022 r. To wydarzenie, które Młyny organizują we współpracy z Fundacją Bochińskich. Hasłem tegorocznej edycji jest wymiana – m.in. umiejętności, opinii i pomysłów. Na uczestników czekają wystawy, warsztaty oraz… pierwszy w Polsce hackhaton projektowy poświęcony polskiemu wzornictwu. Bydgoszcz Design Challenge to konkurs dla kreatywnych humanistów, którego pomysłodawczynią jest Szwedka z bydgoskimi korzeniami. Saga Gardevärn na co dzień produkuje wydarzenia TEDx oraz konferencje dla zespołu badawczo-innowacyjnego Spotify, a tym razem będzie czuwała nad zmaganiami kreatywnych humanistów w Młynach Rothera. Rejestracja trwa, uczestnicy mogą się zgłaszać do 13. października!
Autor: Młyny Rothera
14-16.10.2022
14-16.10.2022

Zapraszamy na Bydgoskie Dni Projektowe 14-16 października

Bydgoskie Dni Projektowe to nowy miejski festiwal z dizajnem w roli głównej, którego organizatorem są Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich, a kuratorką – Beata Bochińska, była prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i autorka bestsellera “Zacznij kochać dizajn”.